Kellik problemi

Kellik problemi ile yıllarca mücadele etmeye çalışmış ancak sonuç alamamış birçok kişi, genellikle son çare olarak soluğu bir saç ekim merkezinde almakta. Saç ekimi teknolojisinde ülkemizin tüm Dünya’dan rağbet alabilecek bir konuma gelmiş olması ise uygulamaya olan ilgiyi günden güne artırmakta. Birçok kişinin kafasında ise ekim sonrası ortaya çıkan rahatsız edici görüntü ve uzun süren iyileşme süreci nedeniyle bazı soru işaretleri var. İş ve sosyal hayatını etkileyeceğini düşünerek birçok kişi saç ekim uygulamasına mesafeli durmakta. Ancak günümüz saç ekimi teknolojisinin son noktası olarak kabul edilen FUE Saç Ekimi yöntemi ile günlük hayatı aksatmadan kellikten kurtulabilmek mümkün.

FUE Saç Ekimi Nedir?
FUE saç ekim yöntemi, yine klasik FUT tekniğinde olduğu gibi mevcut kıl köklerinin ekim yapılacak alana transferi ile gerçekleştirilir. Ancak klasik yöntemde olduğu gibi saç kökleri komple bir şerit halinde deri dokusu ile birlikte alınmaz; teker teker transfer edilir.

FUE Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?
* Saçlar tek tek kökleri ile birlikte alındığı için herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek yoktur. Bu sayede yara ve kesik izi olmadan, dikişe gerek duyulmadan uygulama yapılabilir.

* Operasyon sırasında herhangi bir acı ya da ağrı duymak mümkün değildir.

* Klasik yöntemde olduğu gibi iyileşme sürecindeki rahatsız edici görüntü asla ortaya çıkmamaktadır.

* Operasyon sonrası kişi 1 hafta kadar kısa bir süre sonra doğal bir görüntüye kavuşacaktır.

* Klasik yöntemden farklı olarak vücudun birçok bölgesinden ekim için kıl alınabilmektedir.

* Klasik yöntemde ekim yapılan saç tellerinden bir kısmı iyileşme sürecinde yeniden dökülebilirken, FUE tekniğinde bu kayıp klasik yönteme nazaran yok denecek kadar azdır.

* İyileşme süreci klasik yönteme göre çok daha kısadır. Hasta operasyondan hemen bir gün sonra gündelik yaşantısına devam edebilmektedir.

* Saç ekimi nedeniyle uyku pozisyonunda herhangi bir değişiklik yapmak gerekmez.

* Saçlar uygulamadan sadece 3 gün sonra rahatlıkla yıkanabilir.

FUE Saç Ekimi Herkes için Uygulanabilir mi?

Uygulamanın klasik yönteme nazaran çok daha sağlıklı sonuçlar vermesi, oldukça kısa bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulması ve ensedeki kıllar haricinde vücuttaki diğer kılların da kullanılabiliyor olması nedeniyle yapılabilirlik oranı klasik yönteme nazaran çok daha fazladır. Bu nedenle kellik sorunundan kurtulmak isteyen bir kişinin tek yapması gereken, bu konuda uzman olan kişilerden destek alması ve uygulama için 1 gününü ayırmasıdır.